تاریخ آخرین ویرایش: ۲۳ / ۱۰ /۱۳۹۹

طرح ملی بهینه سازی مصرف خانه به خانه قدیمی

بر اساس مصوبه شماره ۶۲۴۲۴/ ت ۵۷۹۶۸ ه مورخ ۰۴/۰۶/۱۳۹۹ هیئت محترم وزیران درخصوص برق امید، مشترکین خانگی کشور به سه گروه مشترکین کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می شوند. در این طرح مشترکین کم مصرف مشمول تخفیف صد درصدی و مشترکین پر مصرف نیز مشمول جریمه ده درصدی در هزینه برق مصرفی خود خواهند شد. درطرح برق امید، همه مشترکان تلاش می کنند با آگاهی از میزان مصرف خود و یادگیری و اجرای روشهای ساده بهینه سازی، مصرف برق خود را کاهش دهند.

طرح”بهینه سازی مصرف خانه به خانه” که با هدف بهینه سازی مصرف برق در کشور در طول سال و بطور ویژه در فصل تابستان تهیه شده است، در قالب طرح  پایلوت و با هدف کاهش برق مصرفی مشترکین خانگی استان یزد از سوی شرکت توانیر در مهرماه ۱۳۹۹ به شرکت برق منطقه ای یزد ابلاغ گردید تا با همکاری شرکت توزیع نیروی برق استان یزد طرح مذکور را دراستان یزد اجرایی نماید.

طبق برنامه ریزی های انجام شده، طرح بهینه سازی مصرف خانه به خانه در دو مرحله “حضور مجازی” و “بخش اجرایی” توسط شرکت برق منطقه ای یزد انجام خواهد شد. در گام نخست و در مرحله آموزشی، مفاهیم بهینه سازی مصرف برق به زبان ساده و بصورت غیرحضوری به مشترکین علاقه مند در زمستان ۱۳۹۹ آموزش خواهد داده شد. گام دوم و اجرایی این طرح شامل مراجعه کارشناسان بهینه سازی مصرف برق به آدرس شرکت کنندگان منتخب در دوره آموزشی و اجرای اقدامات اصلی در کاهش مصرف برق خانوار در تابستان مانند سرویس و تعویض پوشالهای کولرهای آبی بر روی پشت بام می شود.

آندسته از مشترکینی که تمایل به ثبت نام در این دوره آموزشی کوتاه مدت و آنلاین و همچنین بهره مندی از مزایای طرح ملی برق امید دارند، درخواست می شود تا نسبت به تکمیل و ارسال فرم ثبت نام زیر اقدام نمایند. اطلاعات تکمیلی در خصوص زمان و نحوه شرکت در دوره آموزشی متعاقبا به اطلاع ثبت نام کنندگان محترم خواهد رسید.

ثبت نام داوطلبین طرح بهینه سازی مصرف خانه به خانه

  از شرکتهای فعال در زمینه بهینه سازی انرژی به خصوص در بخش خانگی دعوت می گردد تا پیشنهادهای خود را برای مشارکت و اجرای بهتر طرح در پایین همین صفحه در قسمت دیدگاه ها ارایه نمایند .

مشاهده فرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *